#6 #4 #2 #3

TOTU

Witamy na stronie naszego przedszkola!

DLACZEGO TOTU?

Nasze przedszkole to miejsce dla każdego dziecka. Wiemy, że dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

AKTUALNOŚCI

Bądź na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w przedszkolu TOTU, śledź poczynania swoich pociech i dowiedz się o naszych planach. 

DLA RODZICÓW

W strefie rodzica znajduje się wiele przydatnych informacji, które obejmują takie sfery jak: jadłospis, plan dnia, wyprawkę itp.

Nasza misja

DLACZEGO ROBIMY TO, CO ROBIMY

Z radością pragniemy zaprosić Państwa do nowopowstałej placówki opiekuńczo-edukacyjnej TOTU – żłobka i przedszkola dla dzieci w wieku do 4 lat. Naszym celem jest stworzenie kameralnego, przyjaznego miejsca o wysokim standardzie, spełniającego oczekiwania i potrzeby dzieci oraz Was Rodziców. Dołożymy wszelkich starań, abyście zarówno Państwo jak i Wasze Maluchy czuli się u nas komfortowo.

Pragniemy wspierać Rodziców w radosnym rodzicielstwie i mądrym wychowaniu. Chcemy zainwestować nasz czas, energię i serca w małego – wielkiego człowieka. Odkrywać i wspierać jego ogromny potencjał i wspomagać wszechstronny rozwój. Ważne jest dla nas, by dzieci przychodziły tu z radością i uśmiechem. Zależy nam na tym, aby zapewnić dzieciom jak najlepszą opiekę, spokojną i przyjazną atmosferę, dającą poczucie bezpieczeństwa i bliskości. Wierzymy, że z Państwa pomocą stworzymy miejsce naprawdę wyjątkowe!

Kim jesteśmy

POZNAJ NASZĄ KADRĘ

Miejsce tworzą ludzie i to od nich zależy uśmiech dzieci i ich bezpieczeństwo.  Kadrę TOTU tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli dbających o ciepłą, przyjazną atmosferę w przedszkolu i żłobku. TOTU tworzą ludzie z pasją, o wielkich sercach, dla których praca z najmłodszymi to powołanie. Przyjazne wnętrza, ciepła atmosfera, indywidualne podejście do dziecka sprawiają, że dzieci czują się u nas dobrze, odkrywają i rozwijają swoje talenty, poznają otaczający świat, zdobywają wiedzę i doświadczenie.

Kadra

Teresa Matyjasek – Dyrektor
Pełniąc obowiązki dyrektora czuwam nad prawidłowym funkcjonowaniem i organizacją pracy żłobka. Zależy mi na tym, by zadania opiekuńczo- pielęgnacyjne i edukacyjno-wychowawcze realizowane były wzorowo, a zadowolenie dzieci i ich rodziców z usług żłobka maksymalne. Wykorzystując moje wieloletnie doświadczenie pedagogiczne staram się tak koordynować pracę personelu, by opieka i edukacja organizowana w żłobku była dobrej jakości i spełniała „Standardy jakości opieki i wspierania rozwoju dzieci do lat 3”. Jestem pedagogiem z 35-letnim stażem pracy. Prywatnie – mamą dwóch córek i babcią czworga wspaniałych, kochanych wnucząt.

 

Marta Skowroń – Założycielka
Pochodzę z rodziny z tradycjami pedagogicznymi, wychowywałam się w atmosferze szacunku i miłości. Ukończyłam Matematykę Stosowaną na Politechnice Gdańskiej, ale geny sprawiły, że najlepiej czuję z dziećmi i to przy nich jest moje miejsce. Od kilku lattworzyłam w swojej wyobraźni przedszkole marzeń dla dwojga moich dzieci. Szymek i Ewa chodzą już do szkoły, a ja postanowiłam podzielić się moim doświadczeniem oraz marzeniami, czyniąc z nich profesjonalny żłobek i przedszkole dla młodszych dzieci. Przez kilka lat przygotowywałam się do pracy z dziećmi. W ramach studiów podyplomowych ukończyłam przygotowanie pedagogiczne oraz brałam udział w licznych warsztatach. Lubię być z dziećmi, obserwować je, uczyć się od nich swobodnego i nieskrępowanego spojrzenia na otaczający świat. Codziennie wkładam różowe okulary i podążam za małymi odkrywcami – pomagam im odkrywać talenty, wspieram w dążeniu do celu. Razem doświadczamy przygód, a czasami przenosimy się w świat bajki i fantazji. Dzieci pokazują mi, jak być dla nich dobrym przewodnikiem. Efektem moich marzeń, obserwacji oraz zdobytego doświadczenia jest ToTu. Mam nadzieję, że będzie to również spełnienie Państwa marzeń.

Aktualności

CO U NAS SŁYCHAĆ
 

Bajki z malowanej skrzyni 🎭 📚

W październiku miło było nam gościć teatr lalkowy, który przedstawił dzieciom „Bajki z malowanej skrzyni”. Poznaliśmy przygody kogutka Szałaputka. Dzieci były zachwycone bajką i z uwagą śledziły spektakl. Nie możemy doczekać się kolejnego teatrzyku

 …

Czytaj więcej

Oferta

CO CHCEMY WAM DAĆ
Małe dzieci intensywnie rozwijają się pod względem intelektualnym, emocjonalnym i społecznym, dlatego w TOTU dajemy im okazję do doskonalenia umiejętności w każdym z tych obszarów. Ogromnie ważne jest wspieranie takich cech osobowości jak: ciekawość świata, pewność siebie, wytrwałość, samodzielność, to dzięki nim dziecko wyrośnie na szczęśliwego i spełnionego dorosłego człowieka. Pragniemy uczestniczyć w kształtowaniu pokolenia twórczych, otwartych i radosnych młodych ludzi.
W TOTU stawiamy na swobodną zabawę, która stanowi naturalną formę aktywności każdego dziecka. Maluch poznaje najbliższe otoczenie wszystkimi zmysłami – patrzy, słucha, dotyka, smakuje i wącha. Lubi obserwować, ale najbardziej – doświadczać. Pragniemy nauczyć dzieci słuchania i obserwacji poprzez czytanie ciekawych książek, słuchanie inspirujących słuchowisk i doświadczanie przygód. Dajemy dzieciom czas na smakowanie świata, swobodną zabawę, nieskrępowaną twórczość typową dla wieku dziecięcego, możliwość kontaktu z przyrodą. W programie stawiamy w centrum dziecko oraz jego potrzeby. Rozwój dziecka wspieramy inspirującymi zajęciami:

 • Kolorowe kredki. Ciekawe zabawy plastyczne. Pragniemy, by dzieci w naturalny sposób uczyły się rozpoznawania i zestawiania barw, rozwijały kreatywność i wrażliwość estetyczną. Przy użyciu mąki, wody, masy solnej i bezpiecznych farb dzieci będą formować, mieszać, przesypywać i chlapać do woli.
 • Stoi na stacji lokomotywa. Nasz kącik czytelniczy zachęca dzieci do kontaktu z książką. Półki z wyszukanymi książeczkami i albumami tworzy miejsce do ciekawej lektury.
 • Dylu, dylu na badylu. Tworzymy warunki do obcowania z dźwiękami, rytmem, melodią i swobodnego muzykowania. Starannie dobrany repertuar muzyczny zapewnia dzieciom poznanie od najmłodszych lat wartościowych utworów. Dbamy o kształtowanie wrażliwości muzycznej.
 • Ruch, energia, zabawa. Dbamy o to, by dawać dzieciom dużo okazji do ruchu. Wykorzystujemy do tego tory przeszkód, piankowe kształtki, materace, tunele, chustę Klanzy, piłki i piłeczki. Zapewniamy dzieciom pobyt na świeżym powietrzu w ciekawie zaangażowanej przestrzeni ogrodu.
 • Kto z nami chce się bawić? Dbamy o wyposażenie sal w inspirujące i twórcze zabawki. Małym ciekawskim zapewnimy miarki, wagę, klocki, tablice do rysowania kredą, instrumenty, kąciki zabaw oraz miejsce do ustawiania eksponatów.
 • Zielono mi. Zapraszamy dzieci do wspólnego tworzenia ogródka. Na wiosnę sadzimy w skrzynkach warzywa i kwiaty. Wspólnie o nie dbamy i je pielęgnujemy. Tworzymy warunki do tego, aby kształtować w dzieciach wrażliwość na otaczającą przyrodę.
 • Dmuchamy, cmokamy i syczymy. Zajęcia logopedyczne prowadzone w formie pomysłowych zabaw. Zabieramy dzieci w podróż w świat ciszków, syczków
  i szumków.
  Małe dzieci mają właściwie nieograniczone możliwości rozwojowe, dostarczamy im jak najwięcej pozytywnych bodźców i inspirujących zajęć. Chcemy, aby zdolności każdego dziecka zostały spożytkowane z korzyścią dla niego i przyniosły mu radość i zadowolenie.
  – Zespół ToTu

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dla rodziców

PRZYDATNE INFROMACJE

zegar

 

6.30 – 8.00 Witajcie dzieci! Przyjmowanie dzieci do żłobka.
• zabawy integracyjne, konstrukcyjno-manipulacyjne, plastyczne, czas na swobodną zabawę dzieci w kącikach tematycznych, indywidualne zabawy edukacyjne z opiekunami, czas na realizację własnych pomysłów i fantazji.
8.00 – 8.45 Czas na śniadanie.
• czynności higieniczne przed i po zakończeniu śniadania, wdrażanie zasad kulturalnego zachowania podczas spożywania posiłku.
8.45 – 9.15 A dlaczego? Czyli programowe zajęcia edukacyjno-wychowawcze.
• zajęcia organizowane i kierowane przez nauczyciela w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego.
9.15 – 10.00 Dodatkowe zajęcia edukacyjno-rozwojowe rozwijające naturalne talenty dzieci.
• zajęcia usprawniające motorykę małą i dużą, zabawy plastyczne, zajęcia rytmiczne, zabawy logopedyczne, wspomagające naukę prawidłowego mówienia.
10:00 – 10.15 Przygotowanie do wyjścia na dwór.
• opanowanie umiejętności związanych z samodzielnym ubieraniem się.
10.15 – 11:15 Pobawmy się!
• pobyt w ogrodzie – zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, obserwacje przyrodnicze, spacery, gry i zabawy ruchowe organizowane w sali w przypadku złych warunków atmosferycznych.
11.15 – 11.30 Przygotowanie do obiadu.
• czynności higieniczne.
11.30 – 12.00 Obiad. Smacznego!
• jemy razem obiadek, drugie danie, kształtowanie dobrych manier przy jedzeniu oraz umiejętności posługiwania się sztućcami.
12.00 – 12.30 Pora na odpoczynek. Przygotowanie do drzemki.
• wyciszenie – czytanie bajek, słuchanie muzyki.
12.30 – 13.30 Czas na relaks.
• odpoczynek, leżakowanie.
13.30 – 14.15 Zabawy swobodne.
• zabawy ruchowe;  zabawy w kącikach zainteresowań (układanki, kolorowanki, zabawy konstrukcyjne); praca indywidualna nauczyciela z dzieckiem.
14.15 – 14.45 Uwaga zupa!
• czynności higieniczne przed i po posiłku, kształtowanie dobrych manier przy jedzeniu oraz umiejętności posługiwania się sztućcami.
14.45 – 15.30 Zajęcia tematyczne – rozwijające indywidualne zdolności dzieci.
• zajęcia językowe, zajęcia plastyczne/techniczne/manualne, gimnastyka, zajęcia w małych zespołach.
15.30-16.00 Małe co nie co – podwieczorek.
16.00-17.30 Zabawy swobodne. Rozchodzenie się dzieci do domu.
• zabawy ruchowe, zabawy w kącikach zainteresowań (układanki, kolorowanki, zabawy konstrukcyjne), praca indywidualna nauczyciela z dzieckiem.

Do jutra, do miłego zobaczenia!

W TOTU zwracamy uwagę na to, co dzieci spożywają podczas posiłków. Dlatego dbamy, by dzieci nie dostawały wysoko przetworzonych posiłków, lecz produkty naturalne, urozmaicone, bez konserwantów i ulepszaczy, a przede wszystkim świeże. Na kondycję fizyczną dzieci wpływa oprócz zdrowej diety także aktywność fizyczna. W trosce o sprawność ruchową naszych podopiecznych, zapewniamy im codzienny pobyt na świeżym powietrzu w naszym ogródku.

Pierwsze dni w żłobku czy przedszkolu są bardzo trudne zarówno dla dziecka, jak i jego Rodziców, którzy zostawiają swój skarb. Rozumiemy ten obustronny stres i staramy się uczynić początek jak najłatwiejszym dla małych i dużych. Dlatego zapraszamy dzieci z Rodzicami na zajęcia adaptacyjne. Dzieci mają możliwość przyjść kilkakrotnie z rodzicem na zajęcia do żłobka, przedszkola, aby spokojnie przyzwyczaić się do nowego miejsca, poznać Panie wychowawczynie i inne dzieci. Wtedy pozostając już bez rodzica na zajęciach nie są w całkowicie obcym środowisku. Ktoś z rodziny, z kim dziecko czuje się bezpiecznie, pozostaje w początkowym okresie po to, aby adaptacja nie odbywała się kosztem poczucia bezpieczeństwa dziecka.

Zestaw rzeczy niezbędnych dla przedszkolaka:
• Kapcie zapinane na rzepy lub na gumkę z antypoślizgową podeszwą;
• Komplet ubranek na przebranie;
• Szczoteczka do zębów, kubeczek;
• Chusteczki higieniczne, wyciągane z pudełka.

Wpisowe jednorazowe: 0 zł – PROMOCJA JESIENNA (brak opłaty wpisowej dla osób, które zapiszą dzieci do końca grudnia 2015 roku).
Opłata miesięczna za przedszkole: 350 zł

Dzienna stawka żywieniowa: 10 zł (nie pobieramy opłaty za dni nieobecności, zgłoszenie najpóźniej do godz. 17.00 dnia poprzedniego)

Czesne obejmuje oprócz podstawowego programu edukacyjnego zajęcia dodatkowe: język angielski, rytmikę, zajęcia plastyczne, zajęcia z logopedą.
Pozostałe koszty: koszt podręczników, ubezpieczenie dla dziecka – opłacane przez Rodziców na początku roku szkolnego.

Zapisy do TOTU – żłobka i przedszkola prowadzone są cały rok w miarę wolnych miejsc. Aby zapisać dziecko należy wypełnić kartę zgłoszenia i umówić się na spotkanie telefonicznie: 602 728 067 lub mailowo: martatotu@gmail.com
TOTU karta zgłoszenia dziecka

Galeria

Kontakt

PRZYJDŹ, NAPISZ LUB ZADZWOŃ

+48 602 728 067

ul. 30 Stycznia 28b, 83-110 Tczew