Aktualności

❤️ 👵 👴 Dziękuję Ci babciu, Dziękuję Ci dziadku

A co w tym czasie działo się u starszaków? Tu również tematem zajęć byli nasi dziadkowie. Dzieci poznały złote zasady panujące w domu babci. Wykonaliśmy laurki z odciśniętej kapusty, zakładki do książki, ponieważ nasze maluchy uwielbiają kiedy dziadkowie czytają im bajki.

Uczyliśmy się piosenek „Babciu, droga babciu” i skocznie tańczyliśmy przy „Polce dla babci i dziadka”. Poznaliśmy zabawę paluszkową „Rodzinka”, „Warzywa babci” oraz masażyki „Idzie babcia tup tup tup” i „Napiszemy list na babci”. Naszą pocztą żłobkową wysłaliśmy własnoręcznie narysowane listy do dziadków. Odbyła się pełna uśmiechu sesja zdjęciowa dla babci i dziadka. Gimnastykowaliśmy się jak babcia przy aerobicu i murowaliśmy dom jak dziadek.

W ostatnim tygodniu stycznia „na sygnale” poznaliśmy zawody strażaka i lekarza. Wyleczyliśmy wszystkie lalki i misie. Nauczyliśmy się robić opatrunki, chore pluszaki na noszach zawieźliśmy na pogotowie. Dzieci rzucając niebieskimi woreczkami do czerwonej obręczy ugasiły pożar. Śpiewaliśmy piosenkę „Pali się” i uczyliśmy się numerów alarmowych. Wyklejaliśmy skrawkami papieru hełmy strażackie, plasteliną wykleiliśmy wodę płynącą z węża strażackiego. Przykleiliśmy na szablonie misia plastry na chorą łapkę i każdy stworzył swoją apteczkę. W pogodne dni wybieraliśmy się na zimowe szaleństwa na plac zabaw. Łopatkami przekopywaliśmy śnieg, rozgrywaliśmy zimowe mecze piłki nożnej i przewoziliśmy wywrotkami śnieg.

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI

ZOBACZ GALERIĘ